Ikonické Vans Slip-On: Ktoré sú pre vás tie pravé?

Milujete tenisky a zároveň komfort a jednoduchosť? V tom prípade si dovolíme tvrdiť, že typ  Vans Slip-On sú pre vás ako stvorené. Že ešte nemáte takéto tenisky, ktoré mnoho ľuďom pripomínajú „papučky“ z detstva? Žiaden strach! Pripravili sme si pre vás výber tých najlepších z najlepších, ktorými si môžete obohatiť svoj topánkový svet.

AKO VZNIKLI VANS SLIP-ON?

Na začiatok by sme si mali povedať ako vlastne Vans Slip-On vznikli a čím sú charakteristické. Vans Slip-On sú, vo výrobnom svete topánok, pôvodne známe ako „Style 98“. Neskôr dosiahli celosvetový úspech so súčasným názvom Vans Slip-On a za pomoci skateboardistov a jazdcov BMX vytvorili štýl v Južnej Kalifornii a stali sa originálnou Slip-On siluetou, ktorá pretrváva dodnes.  Štýl Vans Slip-On bol predstavený v roku 1977 a v súčasnosti je jednou z najpopulárnejších typov značky Vans. Tento štýl tenisiek veľmi silno zarezonoval na skateboardovej a BMX scéne, najmä vďaka desaťročným skúsenostiam a vybudovanému rešpektu počas dlhoročnej produkcie tenisiek pre extrémne športy.

Značka Vans si vybudovala reputáciu v spomínanej skateboardovej a Vans BMX kultúre, kvôli konštrukcii daných topánok a jej najznámejšej inovácii – wafflovej podrážke, ktoré spolu navodili pocit priľnavosti a trvácnosti. Nakoniec Vans Slip-On pripomínal tvar loďky, no rýchlo si osvojili tvar – viac vhodný na skate s typickou „pätou“ a výplňou prevzatou z Vans typu „Era“. Wafflová podrážka však ostala a spolu so spomínanými zmenami vytvorila Vans Slip-On, ktoré poznáme v súčasnosti. Tento štýl tenisiek dodnes pretrváva v Top 5 najviac predávaných, od doby ich vytvorenia a uvedenia na trh.

KLASICKÉ ČIERNE VANS SLIP-ON

Ak túžite ostať verný klasike, čisto-čierne Vans Slip-On sú pre vás tou pravou voľbou. Čiernou nič nepokazíte a hodí sa, v podstate, ku všetkému. Aj keď ide viac-menej o športovú obuv, tieto čierne „papučky“ vám zaručia istú dávku elegancie a nespôsobia žiaden veľký rozruch. Ak sa radíte medzi minimalistov a milujete jednoduché čisté línie, určite si tento typ Vans Slip-On obľúbite a nebudete ich chcieť vymeniť za žiadne iné. O šatách sa vraví, že každá žena by mala mať vo svojom šatníku tzv. LBD (Little Black Dress), teda krátke čierne šaty a určite to platí aj o topánkach. Zaobstaráte si ich aj vy?

Vans Slip On čierne

OBĽÚBENÁ ŠACHOVNICA

Mimoriadne obľúbený vzor na teniskách Vans, ktorý preferujú ľudia na celom svete je jednoznačne Black and White Checker. Je to vzor, ktorý predstavuje tvar šachovnice a takéto „slip-ony“ možno dostať vo viacerých farebných variáciách. Najzákladnejšou kombináciou sú farby čierna a biela, ktoré pripomínajú signalizačnú vlajku pri automobilových závodoch. Ak ste aj vy fanúšikovia tejto nesmrteľnej „black and white“ kombinácie, vsadiť na šachovnicové Vans Slip-On nebude krok vedľa.

Vans Slip On Šachovnica

ABSTRAKTNÉ MASKÁČE

Ste prívržencami vojenskej tematiky? Máte radi tzv. maskáčový vzor na oblečení a doplnkoch? V tom prípade by mohli byť Vans Slip-On Abstract Horizon pre vás tie pravé. Avšak obľúbiť si ich môžu aj tí, ktorí k tomuto vzoru blízky vzťah nemajú, pretože tento typ „nasúvačiek“ nie je vyslovene vojenský. Okrem klasickej khaki farby prelína aj rôzne iné od staroružovej, bordovej, limetkovej po modrú, čo zaručuje istú dávku zaujímavej abstrakcie. Ak chcete priniesť trochu farby medzi svoje topánky, skúste to s týmito!

Vans Slip On camo

METALICKÝ BOOM

Zažiarite všade kam prídete! Tento výrok určite platí o teniskách Vans Slip-On Metallic Sidewall. Strieborné metalické „papučky“ vám zaručia extrémnu dávku pohodlia a noblesnosti. Na týchto teniskách nie je nič nudné a z každého obyčajného outfitu spravia neobyčajný. Vans Slip-On Metallic Sidewall síce disponujú klasickou hnedou wafflovou podrážkou, no inak sú od spodnej časti po vrchnú, celé ligotavé. Trúfnete si aj na takýto neobyčajný kúsok?

KOŽENÉ A JESENNÉ

Zháňate pohodlnú a zároveň štýlovú obuv na jeseň? Máme pre vás skvelý tip! Kožené „slip-ony“ škoricovej farby sú tou pravou voľbou na sychravé jesenné počasie. Okrem toho, že vyzerajú úžasne a farebne sa úplne hodia k jeseni, budete sa cítiť akoby ste sa ani neprezuli z vašej domácej obuvi. Ak teda chcete zostať štýloví a cítiť sa pohodlne, tieto tenisky vám nemôžu chýbať.

Vans Slip-On

OBĽÚBENÉ MARVELOVKY

Patríte medzi fanúšikov „marveloviek“? Ak áno, ste na správnej adrese. Okrem toho, že môžete topánky Vans Slip-On dostať v rôznych farebných prevedeniach, rovnako to platí aj o téme a vzoroch. Vans totiž vytvoril, v súvislosti s komiksovými Marvel hrdinami, i „slip-ony“ s touto tematikou. Čo poviete napríklad na klasické čierne ozvláštnené logom hrdinky Black Widow? Ak ste zároveň zberateľom, tento kúsok by ste si nemali nechať ujsť.

Vans Slip On

NAKUPUJ VANS SLIP-ON