Vans ULTRARANGE HI MTE tenisky

Aké Vans Old Skool si vybrať ?

Značka Vans už dávno nie je len o teniskách, určených najmä pre skaterov. Počas päťdesiatich rokov fungovania v textilnom priemysle si vybudovala svoje dobré meno a v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie značky na svete. V podstate všade, kam sa dnes na ulici obzriete, máte možnosť vidieť najmä mladšie ročníky buď s obutými teniskami, oblečenými tričkami, alebo rôznymi doplnkami. My vám, v tomto článku, priblížime jeden z najobľúbenejších modelov tenisiek tejto značky – Vans Old Skool.


AKO VZNIKLI VANS OLD SKOOL ?

Tenisky Vans Old Skool uzreli svetlo sveta v roku 1977 ako takzvaný „Style 36“. Zároveň uviedli, dnes už kultový, bočný prúžok na teniskách. Vans Old Skool priviedli k životu nový low-top štýl, teda štýl s nízkym vrškom, ktorý charakterizoval prvé skateové tenisky značky Vans. Táto obuv obsahovala takzvané koženné panely a značka Vans mala, tým pádom, „vo svojom rukáve“ ďalší tromf – novú siluetu tenisiek. Počas ďalších tridsiatichpiatich rokov výroby sa následne, už spomínaný prúžok na boku tenisiek, stal nezameniteľným poznávacím prvkom značky Vans. Klasické Vans Old Skool majú semišový a plátený vrch s vypchatým jazykom a podšívkou. Typická je aj podrážka v tvare waffle.

V nasledujúcich rokoch prišli výrobcovia na to, aké dôležité sa stalo prispôsobovanie si tenisiek vlastnému vkusu. Vďaka svojim zákazníkom zistili, aké jednoduché je vytvoriť si zo svojich obyčajných Old Skool tenisiek jedinečný kúsok umenia, napríklad len pomocou pera. Časom však vznikla nekonečná paleta farieb a vzorov na teniskách Vans Old Skool, aby si každý zákazník vedel vybrať podľa svojho gusta.

V priebehu ďalších rokov začali rôzne spolupráce so značkou Vans, ktoré sa stali hlavnou súčasťou jej reprezentácie. Výchádzajúc z krás „haute couture“, partnerstvo s Marcom Jacobsom umožnilo značke Vans „hrať sa“ s novými materiálmi, špičkovými vzormi a limitovanými edíciami. To malo za následok vytvorenie špeciálnych verzií tenisiek pre rôzne butiky a prilákanie zberateľov po celom svete. Tak je tomu v podstate až dodnes. Vans Old Skool však už nie sú len teniskami pre skaterov a tešia sa mimoriadnej obľube aj na bežné nosenie.

ČIERNOU NIČ NEPOKAZÍTE

Niet nad klasiku. Klasické čierne tenisky s bielym okrajom sa tešia mimoriadnej obľube po celom svete. Kúsok, ktorým nič nepokazíte, sa hodí okrem skejtu a podobných športových aktivít aj na každodenné nosenie. Ak si vyberáte svoje prvé Vansy, toto sú jedny z tých pravých tenisiek pre vás. V tomto prípade nemusíte experimentovať, pretože staviť na klasiku je vždy trefa do čierneho.

 

JEMNÝ OLD SKOOL

Ak nie ste práve fanúšikom čiernej farby, ale máte radi klasicky štýl, tieto Vansy trendy bledunkej farby sú pre vás ako stvorené! Charakteristický „vansovský“ bočný pás je naďalej zachovaný a vynikne aj na takomto super modeli. Čo poviete? Skúsite pre zmenu niečo nové a vyberiete si napríklad takýto nežný kúsok?

 

BIELE DO KAŽDÉHO POČASIA

Chýba vám obuv do každého počasia? Chcete byť naďalej trendy aj počas chladných mesiacov? V tom prípade upriamte svoju pozornosť na tenisky Vans Old Skool v zimnom prevedení. Vďaka týmto koženým teniskám máte šancu prežiť zimu príjemne, pohodlne a bez toho, aby ste museli vyťahovať zo skrine hrubé čižmy. Čo tak skúsiť takýto snehobiely model, ktorý sa priam dožaduje pozornosti?

 

NEOBYČAJNE OBYČAJNÉ OLD SKOOLY

Zháňate obuv, ktorá je dostatočne pevná, no zároveň na vašich nohách veľa neváži? Skúste tenisky Vans Old Skool Speckle Lite! Silueta týchto tenisiek je taká, akú ju milujete a pri tom na vašich nohách prakticky nič neucítite. Spevnená päta vám zaručí pohodlie a stabilitu, takže môžete bez obáv behať a skákať. My sme pre vás vybrali bledohnedý model so zaujímavým vzorom, ktorý stojí za zváženie.

 

KOŽA ALEBO TEXTIL?

S týmito teniskami Vans Old Skool môžete mať oboje! Tenisky z textílie pripomínajúcej hnedú kožu vám zaručia istú dávku luxusu a šmrncu. Tieto neprehliadnuteľné tenisky využijete na rôzne príležitosti či už len tak do mesta s kamarátmi, alebo aj k elegantnejšiemu looku. Ak chcete pôsobiť moderne a nadčasovo, tieto hnedé sú pre vás to „pravé orechové“!

 

ZA KAŽDÚ SRANDU!

Ako čerešničku na torte sme si pre vás pripravili tento crazy letný hit, ktorý určite využijete nielen v lete! Ak ste vášnivým zberateľom, tento kúsok s tematikou „Palm Springs“ vám nesmie chýbať. Veselý motív vám zraučí dobrú náladu, len čo sa naň pozriete a budete ho chcieť nosiť každý deň. Silueta tenisiek, typických pre Vans Old Skool, je naďalej zachovaná, no tento šialený motív vás vytrhne z nudy. Čo poviete, trúfnete si naň?

 

NAKUPUJ VANS OLD SKOOL