Štýlové VANS batohy: Ktorý si vybrať a na akú príležitosť?

Napriek tomu, že školská sezóna začína spravidla v septembri, batohy alebo ruksaky sa vždy zídu. Tieto športové doplnky mali svoje miesto v pánskych šatníkoch už od nepamäti. No poslednú dobu vyhľadávajú batôžky najmä ženy, ktoré ich rady používajú namiesto kabeliek cez jedno plece alebo tých do ruky. Niet sa čomu čudovať, batohy sú pohodlné a v súčasnosti ich môžeme využiť na rozličné príležitosti. Značka Vans sa taktiež rozhodla okrem tenisiek, uberať aj smerom batohov a rôznych iných doplnkov. Po prečítaní tohto článku si zaručene niektorý obľúbite.

Aj vy patríte k tej generácii, ktorá používala batohy a ruksaky hlavne na základnej škole, na výlety, keď ste potrebovali niekam skryť desiatu či na telesnú a mimoškolské športové krúžky? Nepáčil sa vám ich jednoliaty obyčajný výzor a doma ste sa vždy tešili, kedy ho zhodíte z pliec? Tak sa pripravte, vyvedieme vás z tohto stereotypu a jednoznačne budete chcieť aj vy opäť nejaký vlastniť. A možno nie len jeden! Batohy či ruksaky už dávno nie sú určené len na športové aktivity, pri ktorých sme ich používali na nosenie športového oblečenia, tenisiek a iných potrebných vecí. Rovnako ich nevyhľadávajú len rodičia pre svoje deti a ich školské pomôcky.

Čím ďalej, tým viac zaujímajú batohy väčšie miesto v pánskych i dámskych šatníkoch. V dnešnej dobe existuje na trhu množstvo batohov rôznych materiálov, farieb, štýlov a druhov, ktoré slúžia na naozaj rozmanité príležitosti. Je nám jasné, že ženy sa kabeliek nikdy nevzdajú a rozhodne je pre ne ťažké vymeniť ich za pôvodne „obyčajný batoh“. No my vám ukážeme, že aj taký batoh môže pôsobiť elegantne a štýlovo. Okrem toho je výhodou doplnkov, akými sú batohy, jednoznačne ich pohodlnosť. Keď nosíte batoh, zaťažujete celú chrbticu prevažne rovnomerne. Pri kabelkách cez jedno plece alebo do jednej ruky, zaťažujete jednu stranu tela viac a to môže neskôr spôsobovať rozličné komplikácie a bolesti. Týchto skutočností sa držia aj Vans batohy, ktoré aj napriek tomu, že pôsobia športovým duchom, sa dajú nosiť takmer všade. Potrebujete ľahký batoh do mesta s kamarátmi? Žiaden problém – stavte na látkové vaky! Vyžaduje si vaša práca nosenie viacerých vecí, ktoré nemáte kam dať, ale zároveň nechcete chodiť s „obrovským pancierom“ na chrbte? Už ďalej nemusíte hovoriť nič a prezrite si širokú ponuku, ktorú predstavujú Vans batohy.

ČIERNA KLASIKA NEOMRZÍ

Ak hľadáte niečo, čo nie je príliš výrazné, ale zároveň je štýlové a nič tým nepokazíte, v tom prípade stavte na čierne Vans batohy, ktorých nie je vôbec málo. Značka Vans obľubuje čiernu farbu nielen na ikonických teniskách, ale aj doplnkoch akými sú práve batohy či ruksaky. S takým batohom neporušíte žiadne konvencie, no zároveň vám ho bude každý závidieť. Rovnako ako je pre ženy ťažké nájsť takzvané „LBD“, čo je skratka pre Little Black Dress, teda „Malé čierne šaty“, ktoré nepochybne nesmú chýbať v žiadnom ženskom šatníku, tak je to aj v prípade iného oblečenia a dôležitých doplnkov, akými batohy v súčasnosti nepochybne sú. Aby však nebol batoh iba strohý a čisto čierny, šmrnc mu môže dodať napríklad nažehľovačka v tvare skateboardu s klasickým popisom „Vans Off The Wall“, ktorá je pre Vans batohy typická.

OHNIVÁ ČERVENÁ

Ak naopak túžite po vzbudení záujmu a pozornosti, určite sa vám to podarí s výrazným farebným prevedením batohu Vans. Farieb nie je nikdy dosť a ak milujete nosiť oblečenie tmavej farby alebo minimalistický štýl, doplniť ho môžete napríklad farebným batohom, ktorý zastúpi všetky doplnky a zaujímavosť vo vašom outfite. Každé ročné obdobie priam baží po určitých farebných kombináciách a je len na vás, ako sa s tým rozhodnete popasovať. Čo takto v sychravej jeseni staviť na Vans batohy výrazných farieb, napríklad červenej, ktorá dokonale doplní zafarbené listy zo stromov? My si myslíme, že zladiť sa s prírodnými odtieňmi je naozaj cool a zaručujeme vám, že vás nikto neprehliadne! A aby každý vedel, odkiaľ máte taký skvelý doplnok, to zaistí nenápadný Vans štítok na čele batohu.

VANS BATOHY AKO Z KNIHY DŽUNGLE

Máte dosť nudy vo svojom šatníku a túžite po niečom zaujímavom a netradičnom, no zároveň nechcete priveľmi rozpútať rozruch? V tom prípade skúste nejaký originálny vzor! V súčasnosti je v módnych okruhoch na výber nespočetne vzorov a štýlov, už sa len stačí rozhodnúť, ktorý je pre vás ten pravý. Ak ste zástancom tmavých farieb, no chcete vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, pokojne skúste zvoliť Vans batohy, vychádzajúce z tmavej farebnej škály a obohaťte ich o kvety, rastliny, prúžky, bodky či zvieracie motívy. Myslíme si, že skvelým zástancom tejto kategórie je určite tmavozelený Vans batoh s motívom palmových listov a exotických kvetov, ktorými vyvoláte dojem leta alebo dovolenky i na jeseň či dokonca v zime a stále budete vyzerať veľmi štýlovo.

A ČO TAKTO VAK?

Túžite po zmene a namiesto klasických batohov či ruksakov chcete niečo iné, no zároveň nie ste priveľkým fanúšikom cross-body kabeliek, či veľkých tašiek do ruky? Máme pre vás skvelý kompromis. Zástupcom batohov sú čoraz populárnejšie vaky, ktoré ste určite kedysi nosili na telesnú výchovu. Látkové prevedenie batohov, stiahnutých hrubšou šnúrkou, ktoré si ľahko prevesíte cez obe ramená, si opäť našli svoje miesto na módnom trhu. Ani značka Vans nedisponuje len klasickými batohmi, ale v jej okruhoch môžete nájsť veľké množstvo práve takýchto vakov. Čo takto vystriedať Vans batohy s vakmi tej istej značky a spraviť „vietor“ vo svojom šatníku? Napríklad taký Vans vak, ktorý nesie príznačný názov Marshmallow kvôli krémovo-bielej farbe, vám určite doplní každý outfit.

MILITARY ZNOVA V KURZE

Aj vy ste kedysi chodili od hlavy po päty oblečení do maskačových vzorov? Tento štýl už zdaľeka nie je určený pre vojakov z povolania, ale našiel si svoje miesto aj v pánskych či dámskych šatníkoch. Áno, aj ženy si mimoriadne obľúbili „army vzor“ a keď ho vedia dobre skombinovať, pôsobí dokonca veľmi žensky a príťažlivo. Khaki farba, ktorá tvorí základ armádneho štýlu, je stále v kurze. Objavuje sa na populárnych bundách – párkach, košeliach, topánkach, skrátka všade. Ak vám do zbierky chýba batoh s takýmto vzorom alebo jednoducho túžite po maskáčovom doplnku, lebo oblečenie takéhoto štýlu nepreferujete, rozhodne to stojí za vyskúšanie.

ORIGINALITE SA MEDZE NEKLADÚ

Ani v prípade doplnkov ako sú batohy, ruksaky či vaky sa nemusíte obmedzovať, čo sa týka originality. Niektorí ľudia sa riadia heslom „čím bláznivejšie, tým lepšie“ a doslova vyhľadávajú originálne a zaujímavé kúsky, ktoré pritiahnu každé oko. Práve to je jeden zo zámerov takýchto kúskov a ani Vans batohy a vaky sa tomu nevyhýbajú. Práve v prípade vakov máte na výber zo širokej škály vzorov, ktoré sa ľahšie vyobrazia na vakoch, než batohoch. Ak ste fanúšikom crazy farieb a štýlov, ste na správnom mieste. Značka Vans je typická tým, že ponúka rôzne kombinácie vzorov na batohoch, ale aj teniskách a iných doplnkoch, ktoré by vám nenapadli ani vo sne. My sme si zamilovali žltý Vans vak s potlačou pumy na pyramíde s príznačným popisom „Wild Owns The Night“, teda „Noc patrí divochom“. Čo poviete, trúfnete si naň?